Στην Ιατρική σχολή κατάφερε να περάσει η 50χρονη Μαριάννα Λαζάρου, από την Ξάνθη, μητέρα 6 παιδιών. Η Μ. Λαζάρου, επέστρεψε στα θρανία, αρίστευσε στις πανελλήνιες και πέρασε στην ιατρική σχολή.
«Έγινα η μαθήτρια που ίσως να μην ήμουν στην εφηβεία μου. Ήμουν καλή, αλλά τώρα έγινα άριστη, με αντίληψη, με γνώση της ζωής, και των πραγμάτων», λέει αρχικά στο OPEN.
Η ίδια είχε ως συμμαθητή τον σύζυγό της καθώς μαζί αποφάσισαν να επιστρέψουν στα θρανία. «Δεν μου χαρίστηκε τίποτα, ήμουν παρούσα καθημερινά», συνεχίζει η κυρία Λαζάρου.
Τα έξι παιδιά της, ήταν δίπλα της όπως λέει σε κάθε βήμα προς την επιτυχία της. «Τα μεγαλύτερα παιδιά μου ήταν οι βοηθοί μου. Έχουν λίγο αλλάξει οι ρόλοι μας, ήταν υποστηρικτικά στην προσπάθειά μου και στο μεγάλωμα, εννοώ στο να προσέχουν τα αδέρφια τους», είπε η ίδια.
Ειδήσεις, θέματα και λύσεις για Πανελλήνιες 2024 - Βάσεις εισαγωγής
Μηχανογραφικό 2024: Αφιέρωμα στα τμήματα Πληροφορικής των δημόσιων ΑΕΙ
Σχολές έως 15.000 μόρια με επαγγελματικές ευκαιρίες
Μηχανογραφικό: Διαφοροποιήσεις στις επιλογές των υποψηφίων και επιλογές που εκπλήσσουν