Τα ψηφοδέλτια του ΚΚΕ σε όλες τις εκλογικές περιφέρειες
Το Γραφείο Τύπου της ΚΕ του ΚΚΕ έδωσε στη δημοσιότητα τους υποψήφιους βουλευτές του Κόμματος σε όλες τις εκλογικές περιφέρειες, τα οποία και παραθέτονται παρακάτω

Ο ΓΓ της ΚΕ του ΚΚΕ, Δημήτρης Κουτσούμπας, παρουσιάζοντας τη σύνθεση των ψηφοδελτίων του Κόμματος, τόνισε πως στις εκλογές της 7ης Ιούλη κρίνεται το πόσο ισχυρό θα είναι το ΚΚΕ, για να δυναμώσουν η αντίσταση, η αντεπίθεση, η ελπίδα, η κοινωνική ευημερία. Επίσης παρουσίασε ολόκληρο το ψηφοδέλτιο Επικρατείας του ΚΚΕ με επικεφαλής την Αλέκα Παπαρήγα και τον μουσικοσυνθέτη Θάνο Μικρούτσικο στην τιμητική 12η θέση.

Ο Δημήτρης Κουτσούμπας θα είναι υποψήφιος στην εκλογική περιφέρεια Δυτικού Τομέα Αθηνών, στην εκλογική περιφέρεια Α' Θεσσαλονίκης και στην εκλογική περιφέρεια Βοιωτίας.

ΑΤΤΙΚΗ:

Α΄ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ

(Δήμος: Αθηναίων)

1. Αναγνώστου Γιάννης: Οικοδόμος, πρόεδρος Συνδικάτου Οικοδόμων Αθήνας

2. Γεράκη Κατερίνα: Δικηγόρος

3. Γκογκάκη Κωνσταντίνα (Ντίνα): Εμποροϋπάλληλος, πρόεδρος Συλλόγου Εμποροϋπαλλήλων Αθήνας

4. Δρογώσης Στάθης: Τραγουδοποιός, συνεργαζόμενος

5. Θεοδωρόπουλος Δημήτρης: Αυτοαπασχολούμενος, μέλος του ΔΣ της ΓΣΕΒΕΕ

6. Κανέλλη Γαρυφαλιά (Λιάνα): Δημοσιογράφος, δικηγόρος, συνεργαζόμενη, βουλευτής

7. Καραλής Γιάννης: Αθλητικογράφος

8. Μανιάτη Παρασκευή (Βίκυ): Καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής, προπονήτρια Στίβου, συνεργαζόμενη, πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων Πανελλήνιου Γυμναστικού Συλλόγου Φυσικής Αγωγής

9. Μελά Παναγιώτα - Εύα: Εικαστικός, πρόεδρος του Επιμελητηρίου Εικαστικών Τεχνών Ελλάδας

10. Μητικάρη Ελένη: Απόφοιτη Παντείου, μέλος του Γραφείου του ΚΣ της ΚΝΕ

11. Νικολάου Σταμάτης: Συνταξιούχος εκπαιδευτικός, συνεργαζόμενος, προερχόμενος από τις «Παρεμβάσεις», αντιπρόεδρος της Πανελλήνιας Ένωσης Συνταξιούχων Εκπαιδευτικών

12. Πανουτσάκου Ελισάβετ (Βέτα): Επόπτρια Δημόσιας Υγείας, μέλος της ΕΕ της ΑΔΕΔΥ, πρόεδρος της Ομοσπονδίας Συλλόγων Υπαλλήλων Αιρετών Περιφερειών Ελλάδας

13. Περράκης Αλέξανδρος (Αλέκος): Υπάλληλος ΟΤΕ, πρόεδρος του Συνδικάτου Εργατοϋπαλλήλων Τηλεπικοινωνιών Πληροφορικής Αττικής

14. Σιώρας Ηλίας: Νοσοκομειακός γιατρός, πρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων Νοσοκομείου «Ο Ευαγγελισμός», ΔΣ ΕΙΝΑΠ

15. Σοφιανός Νίκος: Μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ

16. Στεφανάκης Γιώργος: Μάγειρας, πρόεδρος του Συνδικάτου Επισιτισμού - Τουρισμού Αττικής

17. Ταβουλάρη Παναγιώτα (Γιώτα): Φαρμακοποιός, πρόεδρος Ομοσπονδίας Φαρμάκου

18. Τσούνας Θύμιος: Ανθυποπυραγός ε.α. ΠΣ, συνεργαζόμενος

Β1 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΒΟΡΕΙΟΥ ΤΟΜΕΑ

(Δήμοι: Αγ. Παρασκευής, Αμαρουσίου, Βριλησσίων, Γαλατσίου, Ηρακλείου, Κηφισιάς, Λυκόβρυσης - Πεύκης, Μεταμόρφωσης, Ν. Ιωνίας, Παπάγου - Χολαργού, Πεντέλης, Φιλαδέλφειας - Χαλκηδόνας, Φιλοθέης - Ψυχικού, Χαλανδρίου) 

1. Αγγέλου Γιάννης: Συνταγματάρχης ε.α., συνεργαζόμενος

2. Ανδρουλιδάκης Μανώλης: Μουσικοσυνθέτης

3. Βακάλη Ελισάβετ (Έλσα): Ιδιωτική υπάλληλος - ιστορικός

4. Γεωργιάδου Παρασκευή (Εύη): Χημικός μηχανικός, μηχανικός ασφαλείας, μέλος αντιπροσωπείας του ΤΕΕ

5. Ζαχαρόπουλος Νίκος: Μέλος του Γραφείου του ΚΣ της ΚΝΕ

6. Κασίμης Χρήστος, Μηχανικός παραγωγής και διοίκησης, συνεργαζόμενος με το ΚΚΕ, προερχόμενος από τη ΛΑΕ

7. Κατιμερτζόγλου Κώστας: Δάσκαλος, μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Εκπαιδευτικών «Σεφέρης»

8. Λίτσιου Παρασκευή (Βούλα): Επιμελήτρια εκδόσεων, μέλος του ΔΣ της ΟΓΕ

9. Ντίνος Αποστόλης: Αυτοαπασχολούμενος γιατρός

10. Πάκου Παρασκευή (Βούλα): Νοσηλεύτρια, πρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων Νοσοκομείου ΚΑΤ

11. Παπαλυμπέρη Κατερίνα: Εργαζόμενη στην ALPHA BANK, πρόεδρος Συλλόγου Γονέων και της Ένωσης Γονέων Κηφισιάς

12. Παφίλης Θανάσης: Κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος του ΚΚΕ

13. Σκαλούμπακα Χριστίνα: Δικηγόρος, πρόεδρος Ομοσπονδίας Γυναικών Ελλάδας

14. Τσίγκα - Σαραντέα Μαρίνα: Πρόεδρος του Εθνικού Συμβουλίου Κατά των Ναρκωτικών

15. Φωτόπουλος Θανάσης: Λιθογράφος, πρόεδρος του Σωματείου Τύπου - Χάρτου

16. Χαιρικάκη - Ξανθάκη Ευαγγελία (Ελίνα): Δασκάλα μουσικής, μέλος ΔΣ Συλ. Γονέων 3ου Δημοτικού Ν. Φιλαδέλφειας

17. Χαλβατζής Σπύρος: Αντιπρόεδρος στο ΔΣ του Συνδέσμου Φυλακισθέντων και Εξορισθέντων 1967-1974 ΣΦΕΑ

18. Χαραλαμπίδης Γρηγόρης: Εκτελωνιστής, μέλος της Ένωσης ΕΒΕ Γαλατσίου

19. Χουρδάκης Χαράλαμπος (Χάρης): Μέλος της Συντονιστικής Επιτροπής Αγώνα Αναπήρων

 Β2 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΥΤΙΚΟΥ ΤΟΜΕΑ

(Δήμοι: Αγ. Βαρβάρας, Αγ. Αναργύρων - Καματερού, Αιγάλεω, Ιλίου, Περιστερίου, Πετρούπολης, Χαϊδαρίου) 

1 .Κουτσούμπας Δημήτρης: Γενικός Γραμματέας της ΚΕ του ΚΚΕ

2. Βασιλοπούλου Θεοδώρα (Δώρα): Εργαζόμενη στο ΕΚΕΦΕ «Δημόκριτος», μέλος του προεδρείου της ΟΓΕ, πρόεδρος του Πολιτιστικού Συλλόγου «Η Πρόοδος» στο Αιγάλεω

3. Ζορμπά Ανθή: Αντιδήμαρχος Δήμου Πετρούπολης

4. Καραγιάννης Νίκος: Αντιδήμαρχος Δ. Χαϊδαρίου

5. Καρανάσιου Ελένη: Εργαζόμενη στις «Κτιριακές Υποδομές» (πρώην ΟΣΚ), μέλος του ΔΣ του Σωματείου Εργαζομένων στις «Κτιριακές Υποδομές», δημοτική σύμβουλος Δ. Αγίας Βαρβάρας

6. Καραντούσας Μανώλης: Πρόεδρος Ομοσπονδίας Γάλακτος - Τροφίμων - Ποτών

7. Καφαντάρη Ευθαλία (Λίλα): Ηθοποιός, αντιπρόεδρος Σωματείου Ελλήνων Ηθοποιών, μέλος ΠΟΘΑ

8. Κουρέα Μαρία: Εμποροϋπάλληλος, μέλος του ΔΣ του Συνδέσμου Εμποροϋπαλλήλων Αττικής

9. Παναγιωτακοπούλου Χριστίνα: Εκπρόσωπος του Γραφείου Τύπου της ΚΕ του ΚΚΕ

10. Πρωτούλης Γιάννης: Μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ

11. Σιδέρης Γιώργος: Νοσοκομειακός γιατρός, μέλος του ΔΣ της ΕΙΝΑΠ, δημοτικός σύμβουλος Δ. Περιστερίου

12. Τασιούλας Γιάννης: Οικοδόμος, πρόεδρος Ομοσπονδίας Οικοδόμων

13. Τημπλαλέξης Γρηγόρης: Δικηγόρος, δημοτικός σύμβουλος Δ. Περιστερίου

14. Τσίτσιου Σταυρούλα: Οδοντίατρος

Β3 ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΝΟΤΙΟΥ ΤΟΜΕΑ

(Δήμοι: Αγ. Δημητρίου, Αλίμου, Βύρωνα, Γλυφάδας, Δάφνης - Υμηττού, Ελληνικού - Αργυρούπολης, Ζωγράφου, Ηλιούπολης, Καισαριανής, Καλλιθέας, Μοσχάτου - Ταύρου, Ν. Σμύρνης, Π. Φαλήρου)

1. Αλεξανδράκης Παύλος: Οικοδόμος, Γενικός Γραμματέας του Συνδικάτου Οικοδόμων Αθήνας

2. Αράπη - Καραγιάννη Βασιλική (Βίκυ): Φιλόλογος, συνεργαζόμενη, πρώην βουλευτής με το ΔΗΚΚΙ, μέλος του ΔΣ της ΟΓΕ

3. Βακαλόπουλος Γιάννης: Ιδιωτικός υπάλληλος, δημοτικός σύμβουλος Δήμου Καλλιθέας

4. Βιτάλης Δημήτρης: Αυτοαπασχολούμενος χημικός μηχανικός, μέλος ΔΣ Ομοσπονδίας Βιοτεχνικών Σωματείων Αθήνας

5. Βλαβιανού Νικολέττα: Ηθοποιός

6. Βουρνάς Δημήτρης: Μαθητής ΕΠΑΛ, πρόεδρος 15μελούς Μαθητικού Συμβουλίου ΕΠΑΛ Ζωγράφου

7. Γεωργοπούλου Κανέλλα: Αντιδήμαρχος Δ. Καισαριανής

8. Δαβανέλλος Αντώνης: Συνταξιούχος της «Ολυμπιακής», συνεργαζόμενος προερχόμενος από τον ΣΥΡΙΖΑ

9. Δήμου Παναγιώτα (Γιώτα): Βιολόγος, δημοτική σύμβουλος Δ. Αγίου Δημητρίου

10. Ελευθεριάδου Ειρήνη (Ρούλα): Συνταξιούχος οδοντίατρος, πρόεδρος ποντιακού σωματείου ΚΟΠΑ

11. Καλαμπαλίκης Θανάσης: Αυτοαπασχολούμενος στο Εμπόριο, πρόεδρος Ομοσπονδίας Βιοτεχνικών Σωματείων Αθήνας, μέλος προεδρείου ΓΣΕΒΕΕ

12. Κατσώτης Χρήστος: Βουλευτής

13. Κορωνάκος Αλέξανδρος (Αλέκος): Υποπλοίαρχος Πολεμικού Ναυτικού ε.α., συνεργαζόμενος

14. Κυρίτση Αγλαΐα: Δημοσιογράφος, συνεργαζόμενη, πρώην βουλευτής ΣΥΡΙΖΑ

15. Μαυρίκος Γιώργος: Γραμματέας Παγκόσμιας Συνδικαλιστικής Ομοσπονδίας

16. Ορκόπουλος Παύλος: Ηθοποιός

17. Παλιούρας Γιώργος: Υποστράτηγος ε.α. της ΕΛ.ΑΣ.

18. Ρουτζούνη Ευανθία: Εργαζόμενη στον όμιλο ΟΤΕ, μέλος του ΔΣ του Συνδικάτου Εργατοϋπαλλήλων Τηλεπικοινωνιών και Πληροφορικής, μέλος του ΔΣ ΟΜΕ ΟΤΕ

19. Σταμούλης Βασίλης: Πρόεδρος Ομοσπονδίας Κλωστοϋφαντουργίας - Ιματισμού - Δέρματος

20. Χαλιού Ευθυμία: Μέλος του προεδρείου του Συλλόγου Υπαλλήλων Εθνικής Τράπεζας, πρόεδρος του Κλαδικού Σωματείου Χρηματοπιστωτικού Αττικής

21. Χαλτσοτάκη Μαγδαληνή (Μάγδα): Ιδιωτική υπάλληλος, εργαζόμενη στον Τουρισμό

22. Χιώνης Θοδωρής: Μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ

Α΄ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑ

(Δήμοι: Αίγινας, Αγκιστρίου, Κυθήρων, Πειραιώς, Πόρου, Σπετσών, Τροιζήνας - Μεθάνων, Ύδρας) 

1. Διγενή Ασημίνα (Σεμίνα): Δημοσιογράφος, συνεργαζόμενη

2. Καρπής Νίκος: Αντιπλοίαρχος Λιμενικού Σώματος ε.α.

3. Μανουσογιαννάκης Γιάννης: Συνταξιούχος ναυτεργάτης

4. Μαρούπας Βαγγέλης: Μέλος της ΚΕ του ΚΚΕ και γραμματέας της ΤΕ Πειραιά

5. Μόφορης Γρηγόρης: Αυτοαπασχολούμενος μηχανικός αυτοκινήτων

6. Ξεκαλάκης Δημήτρης: Κοινωνιολόγος, μέλος της Προσωρινής Διοίκησης του Συλλόγου «Εμείς που σπουδάσαμε στο σοσιαλισμό»

7. Παντελάκη Ελπίδα: Γραμματέας της ΕΕΔΥΕ

8. Χατζηδάκη Ευτυχία: Απόφοιτος Φιλοσοφικής, μέλος του ΚΣ της ΚΝΕ

Β΄ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΠΕΙΡΑΙΑ

(Δήμοι: Κερατσινίου - Δραπετσώνας, Κορυδαλλού, Νίκαιας - Ρέντη, Περάματος, Σαλαμίνας)

1. Αγγελινιάδη Σωτηρία: Μέλος της ΚΕΟΕ του ΚΣ της ΚΝΕ, νηπιαγωγός, σπουδάστρια στη Σιβιτανίδειο

2. Αμπατιέλος Νίκος: Γραμματέας του ΚΣ της ΚΝΕ

3. Ευαγγελάκης Θανάσης: Πρόεδρος Πανελλήνιας Ένωσης Μηχανικών Εμπορικού Ναυτικού, μέλος του ΔΣ της Πανελλήνιας Ναυτικής Ομοσπονδίας, μέλος ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Πειραιά

4. Μανιάτης Θανάσης: Πανεπιστημιακός, καθηγητής του Τμήματος Οικονομικών Επιστημών Πανεπιστημίου Αθήνας ΕΚΠΑ

5. Μανωλάκου Διαμάντω: Γεωπόνος, βουλευτής

6. Μαστρολέων Δέσποινα: Ιδιωτική υπάλληλος, μέλος ΔΣ ΟΓΕ

7. Μπενετάτος Στέλιος: Καθηγητής, πρώην Δήμαρχος Νίκαιας, περιφερειακός σύμβουλος Αττικής

8. Μπουρνάς Δημήτρης: Ναυτιλιακός υπάλληλος

9. Παπαοικονόμου Στέλλα: Δικηγόρος - ιδιωτική υπάλληλος

10. Παπουτσιδάκη Ελευθερία: Αυτοαπασχολούμενη οδοντίατρος, μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Οδοντιάτρων Πειραιά, μέλος ΓΣ Ελληνικής Οδοντιατρικής Ομοσπονδίας

11. Πουλικόγιαννης Σωτήρης: Μεταλλεργάτης, πρόεδρος του Συνδικάτου Μετάλλου και Ναυπηγοεπισκευαστικής Βιομηχανίας Ελλάδας, μέλος του ΔΣ της Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Εργατοϋπαλλήλων Μετάλλου

Α΄ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

(Δήμοι: Αχαρνών, Βάρης - Βούλας - Βουλιαγμένης, Διονύσου, Κρωπίας, Λαυρεωτικής, Μαραθώνα, Μαρκοπούλου - Μεσογαίας, Παιανίας, Παλλήνης, Ραφήνας - Πικερμίου, Σαρωνικού, Σπάτων - Αρτέμιδας, Ωρωπού)

1. Αγγελοπούλου Παναγιώτα (Γιούλη): Ιδιωτική υπάλληλος, δημοτική σύμβουλος Δ. Αχαρνών

2. Γάκιας Παναγιώτης: Οικοδόμος, πρόεδρος του Παραρτήματος Οικοδόμων Μενιδίου του Συνδικάτου Οικοδόμων Αθήνας

3. Γερασιμίδου Ελένη: Ηθοποιός

4. Γκιόκας Γιάννης: Δικηγόρος, βουλευτής, υπεύθυνος του Γραφείου Τύπου της ΚΕ του ΚΚΕ

5. Μενεγάκη Ελένη: Μέλος του ΔΣ Συνδικάτου Κλωστοϋφαντουργίας - Ιματισμού - Δέρματος Αττικής

6. Παμφίλης Αποστόλης: Δημοτικός σύμβουλος Λαυρεωτικής, μέλος Ένωσης Επαγγελματιών - Βιοτεχνών Λαυρίου

7. Πασχαλίδου Θεοδώρα: Κοινωνιολόγος

8. Ρεμπάπης Νίκος: Ιδιωτικός υπάλληλος, μέλος του Γραφείου του ΚΣ της ΚΝΕ

9. Σταθουλόπουλος Στάθης: Εργαζόμενος στο Φάρμακο, πρόεδρος Συνδικάτου Φαρμάκου Αττικής, μέλος του ΔΣ Ομοσπονδίας Φαρμάκου

10. Συρίγος Βάλσαμος: Οικοδόμος, μέλος του ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Λαυρίου, μέλος του ΔΣ της Ομοσπονδίας Οικοδόμων

11. Τοπαλιανίδης Βασίλης: Αυτοαπασχολούμενος γιατρός, μέλος του ΔΣ Πανελλήνιου Συλλόγου Πρωτοβάθμιας Φροντίδας Υγείας, δημοτικός σύμβουλος Δ. Αχαρνών

12. Τριγάζη Αστέρω (Ρούλα): Δικηγόρος - ιδιωτική υπάλληλος, μέλος του ΔΣ Συλλόγου Γονέων 6ου Δημοτικού Αχαρνών

13. Χασιώτης Μιχάλης: Λογιστής, μέλος του ΔΣ Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Λογιστών

Β΄ ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΔΥΤΙΚΗΣ ΑΤΤΙΚΗΣ

(Δήμοι: Ασπροπύργου, Ελευσίνας, Μάνδρας - Ειδυλλίας, Μεγαρέων, Φυλής)

1. Κουμπούρης Δήμος: Συνταξιούχος βιομηχανικός εργάτης, πρόεδρος Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Συνταξιούχων ΙΚΑ

2. Μενιδιάτη Αλεξάνδρα (Αλέκα): Αυτοαπασχολούμενη στο εμπόριο

3. Μπακάλης Δημήτρης: Αυτοαπασχολούμενος σε οικοδομικές κατασκευές

4. Παπαδάτου Αγγελική: Καρδιολόγος στο Πρωτοβάθμιο Εθνικό Δίκτυο Υγείας

5. Παπασταύρου Κύριλλος: Διευθυντής του «Ριζοσπάστη», μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ

6. Χριστίδης Σταύρος: Εργαζόμενος στα ΕΛΠΕ, μέλος του ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Ελευσίνας

 

ΚΕΝΤΡΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ:

Α' ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

1. Κουτσούμπας Δημήτρης: Γενικός Γραμματέας της ΚΕ του ΚΚΕ

2. Αβραμίδου Σοφία: Ιδιωτική υπάλληλος, σύμβουλος στην Τοπική Κοινότητα Εύοσμου

3. Αβραμόπουλος Σωτήρης: Πολιτικός μηχανικός, περιφερειακός σύμβουλος Κεντρικής Μακεδονίας

4. Αγαθαγγέλου Νίκος: Συνταξιούχος εκπαιδευτικός

5. Γεωργιάδου Αναστασία: Μεταπτυχιακή φοιτήτρια Γερμανικής Φιλολογίας

6. Δελής Γιάννης: Εκπαιδευτικός, βουλευτής του ΚΚΕ

7. Ζαριανόπουλος Σωτήρης: Τραπεζοϋπάλληλος, δημοτικός σύμβουλος στο Δήμο Θεσσαλονίκης

8. Καλαντίδου Σοφία: Συνταξιούχος εμποροϋπάλληλος, μέλος του ΔΣ Συνταξιούχων ΙΚΑ

9. Καπετανγιώργη Ράνια: Αυτοαπασχολούμενη, πρόεδρος του Συλλόγου Μικρών και Αυτοαπασχολούμενων Εμπόρων Θεσσαλονίκης

10. Κοκονάς Θανάσης: Ιδιωτικός υπάλληλος, πρόεδρος της Ομοσπονδίας Γονέων της Κεντρικής Μακεδονίας

11. Κουτσουράς Θανάσης: Πρόεδρος του Συνδικάτου Οικοδόμων Θεσσαλονίκης

12. Μαργαρίτης Γιώργος: Καθηγητής Σύγχρονης Ιστορίας στο Τμήμα Πολιτικών Επιστημών του ΑΠΘ

13. Μητσιάκος Γιώργος: Πρόεδρος της Νεογνολογικής Εταιρείας, μέλος του ΔΣ Εργαζομένων Νοσοκομείου «Παπαγεωργίου»

14. Μπακιρλή Ελένη:  Νοσηλεύτρια, μέλος του ΔΣ του Σωματείου ΑΧΕΠΑ, μέλος ΓΣ ΠΟΕΔΗΝ και μέλος ΓΣ ΑΔΕΔΥ

15. Παπαδοπούλου Σοφία: Συμβασιούχος στο ΚΘΒΕ, πρόεδρος της Ένωσης Γονέων Καλαμαριάς

16. Ραδίσης Παντελής: Δικηγόρος, διετέλεσε αντιπρόεδρος του ΔΣ του Δικηγορικού Συλλόγου Θεσσαλονίκης

17. Ραΐζη Ηλέκτρα: Μέλος του προεδρείου της ΟΓΕ

18. Τατσιούλη Ανθή: Μουσικός

19. Τσιαούσης Κυριάκος: Εργαζόμενος στον Επισιτισμό, πρόεδρος του Συνδικάτου Εργατοϋπαλλήλων Τουριστικών - Επισιτιστικών Επιχειρήσεων (ΣΕΤΕΠΕ) Θεσσαλονίκης - Πιερίας - Χαλκιδικής

20. Τσίντζιλης Γιώργος: Συνταξιούχος καθηγητής Φυσικής Αγωγής, μέλος του ΔΣ του ΣΕΓΑΣ και του ΔΣ του ΓΣ Ηρακλής

Β' ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ

1. Αφεντουλίδου Κωνσταντίνα: Αρχιτέκτονας μηχανικός

2. Βαρδαλής Θανάσης: Συνταξιούχος ΟΤΑ, βουλευτής του ΚΚΕ

3. Ιγνατιάδης Θόδωρος: Αυτοαπασχολούμενος κτηνίατρος, περιφερειακός σύμβουλος Κεντρικής Μακεδονίας

4. Ιντζές Κώστας: Αυτοαπασχολούμενος

5. Καινουργιάκη Στέλλα: Ιδιωτική υπάλληλος

6. Μαυριδόπουλος Άγις: Αγρότης, μέλος του ΔΣ του Αγροτοκτηνοτροφικού Συλλόγου Λαγκαδά

7. Μιχαήλ Μιχαήλ: Απόστρατος ανθυποπυραγός του Πυροσβεστικού Σώματος

8. Μπαράκος Στάθης: Ναυτικός

9. Πολυκάρπου Σίσσυ: Εκπαιδευτικός μέλος του ΔΣ της ΕΔΟΘ

10. Στολτίδης Λεωνίδας, Υπάλληλος στον ΟΤΕ, μέλος της Εκτελεστικής Γραμματείας του ΠΑΜΕ, μέλος της διοίκησης της ΓΣΕΕ, μέλος του ΔΣ του ΕΚΘ

11. Χατζηκυριάκου Λίνα: Δικηγόρος, δημοτική σύμβουλος στο Δήμο Δέλτα

12. Χοροζίδη Κλεοπάτρα: Εργαζόμενη ΟΤΑ, πρόεδρος του Σωματείου Εργαζομένων στους ΟΤΑ Νομού Θεσσαλονίκης, μέλος του ΓΣ της ΠΟΕ - ΟΤΑ και μέλος του ΓΣ της ΑΔΕΔΥ

ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ

1. Ζαχαριάδης Δημήτρης: Συνταξιούχος ΙΚΑ, πρώην δήμαρχος Τριανδρίας

2. Λυρτζής Δημήτρης: Οικοδόμος, μέλος του ΔΣ του Συνδικάτου Οικοδόμων

3. Μωυσιάδου Χριστίνα: Γραφίστρια, μέλος του Σωματείου Γραφικών Τεχνών Τύπου - Χάρτου Κεντρικής Μακεδονίας

4. Παντελής Λάζαρος: Αυτοαπασχολούμενος στην εστίαση

5. Χριστιανού Αγγελική: Συνταξιούχος δασκάλα, δημοτική σύμβουλος Δ. Πολυγύρου

ΣΕΡΡΕΣ

1. Αγγελάκης Χρήστος: Συμβασιούχος υπάλληλος, μέλος του ΔΣ Συνδικάτου Οικοδόμων Ν. Σερρών

2. Βερτζώνης Εμμανούηλ (Μάνος): Αρχιτέκτονας μηχανικός, μέλος του ΔΣ Συλλόγου Αρχιτεκτόνων Αττικής

3. Μπρούντζιου Ζωή: Εκπαιδευτικός στην Ιδιωτική Εκπαίδευση

4. Παναγιώτου Θεμιστοκλής (Θέμης): Αυτοαπασχολούμενος σε επιχείρηση Μετάλλου

5. Σαραντίδου Ερμοφύλη (Φιλιώ): Υπάλληλος ΔΕΥΑΣ, πρώην περιφερειακή σύμβουλος

6. Σπέντζου Ευθυμία (Έφη): Νοσοκομειακή γιατρός

7. Φαρμάκη Βαγγελιώ: Εκπαιδευτικός στην Ιδιωτική Εκπαίδευση

8. Χουβαρδάς Γιάννης: Πολιτικός Επιστήμονας, πρόεδρος Συλλόγου Κινητικά Αναπήρων

ΚΙΛΚΙΣ

1. Αλτιπαρμακίδου Μαρία (Ρία): Υπάλληλος σε συμβολαιογραφικό γραφείο, μέλος του Σωματείου Υπαλλήλων Συμβολαιογράφων Κεντρικής Μακεδονίας

2. Σιδηρόπουλος Κώστας: Εκπαιδευτικός, μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Εκπαιδευτικών ΠΕ Παιονίας

3. Τσαουσίδης Κώστας: Αυτοαπασχολούμενος λογιστής, μέλος της Ένωσης Φοροτεχνικών Ελεύθερων Επαγγελματιών Κιλκίς

4. Φαχουρίδης Γιάννης: Αρχιτέκτων μηχανικός, πρόεδρος Συλλόγου Αρχιτεκτόνων Κιλκίς, δημοτικός σύμβουλος Δ. Κιλκίς

5. Χατζή Ειρήνη: Αγρότισσα, πρόεδρος Συλλόγου Γυναικών Κιλκίς, μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων 2ου Δημοτικού Σχολείου Πολυκάστρου

ΠΙΕΡΙΑ

1. Ζαχαρόπουλος Αχιλλέας: Αυτοαπασχολούμενος γιατρός, μέλος του ΔΣ του Σωματείου Εργαζομένων Νοσοκομείου, μέλος του ΔΣ του Ιατρικού Συλλόγου Πιερίας

2. Νικολάου Στέλλα: Ιδιωτική υπάλληλος, πρόεδρος ΔΣ Συνδικάτου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ν. Πιερίας «η Πρωτοπορία».

3. Ντότσικας Χαράλαμπος: Συμβασιούχος ΟΤΑ, ηλεκτροτεχνίτης

4. Ρούτσας Αλέξανδρος: Αυτοαπασχολούμενος (παγοπώλης), πρόεδρος Συλλόγου Γονέων Κηδεμόνων Ενιαίου Επαγγελματικού Ειδικού Γυμνασίου - Λυκείου Κατερίνης

5. Σκούφας Γιάννης: Κτηνοτρόφος, μέλος του ΔΣ του Κτηνοτροφικού Συλλόγου «Άγιος Μόδεστος»

6. Τηλέγραφου Αναστασία (Τασούλα): Λογίστρια, πρόεδρος του Συλλόγου Γυναικών Λιτοχώρου

ΠΕΛΛΑ

1. Δρόσογλου Σταύρος: Συνταξιούχος ΟΤΑ

2. Μπούφκας Γιάννης: Εμποροϋπάλληλος, γραμματέας ΔΣ Σωματείου «Συναντίληψη» στην επιχείρηση LIDL HELLAS

3. Παπαδοπούλου Ολυμπία: Συνταξιούχος ιδιωτική υπάλληλος, δημοτική σύμβουλος Δήμου Πέλλας

4. Σουμελίδης Γιάννης: Αγρότης, μέλος του ΔΣ του Αγροτικού Συλλόγου Γυψοχωρίου

5. Τσιτσάνγκας Μπάμπης: Λογιστής, δημοτικός σύμβουλος στο Δήμο Έδεσσας

6. Χατζηβασιλειάδου Αικατερίνη (Καίτη): Λογίστρια - φοροτεχνικός, μέλος ΔΣ του Συλλόγου Φοροτεχνικών Πέλλας

ΗΜΑΘΙΑ

1. Διάκογλου Γιάννης: Εργάτης, πρόεδρος του Σωματείου Τροφίμων - Ποτών Ημαθίας - Πέλλας

2. Ιακωβίδης Ηλίας: Εργάτης, δημοτικός σύμβουλος Δ. Αλεξάνδρειας

3. Σοφρόνωφ - Ταμπάκη Ιωάννα: Συνταξιούχος δασκάλα, μέλος του ΔΣ Σωματείου Συνταξιούχων Δημοσίου Ν. Ημαθίας

4. Τσιουλάκος Δημήτρης (Τάκης): Αγρότης, πρόεδρος Αγροτικού Συλλόγου «Μαρίνος Αντύπας»

5. Τσουκαλάς Θωμάς: Γιατρός, δημοτικός σύμβουλος Δ. Νάουσας

6. Χατζηθεοδωρίδου Κυριακή (Κούλα): Εργάτρια σε διαλογητήριο, αντιπρόεδρος ΔΣ Σωματείου Τροφίμων - Ποτών Ημαθίας - Πέλλας

 

ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ - ΘΡΑΚΗ:

ΡΟΔΟΠΗ

1. Αρναούτ Μουσταφά Μουμίν Τζελαετίν: Αυτοαπασχολούμενος στην εστίαση - αγρότης

2. Κασαπαντωνίου Αμαλία: Εργαζόμενη στον Επισιτισμό, μέλος του ΔΣ του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ροδόπης

3. Ταξοπούλου Κατερίνα: Ιδιωτική εκπαιδευτικός (φιλόλογος), μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Γυναικών Κομοτηνής

4. Φακιρίδης Νίκος: Συνταξιούχος γιατρός, παιδίατρος, μέλος Εθνικού Συμβουλίου ΕΕΔΥΕ

5. Χατσή Αλή Αλή: Αυτοαπασχολούμενος λογιστής, συνεργαζόμενος

ΕΒΡΟΣ

1. Γκατζίδης Σταμάτης: Συνταξιούχος δάσκαλος, δημοτικός σύμβουλος Δ. Ορεστιάδας

2. Δευτεραίος Σάββας: Γιατρός, επίκουρος καθηγητής του Τμήματος Ιατρικής του ΔΠΘ στην Ακτινολογία, μέλος του ΔΣ της Ένωσης Ιατρών Θράκης, μέλος ΔΣ της Ελληνικής Ακτινολογικής Εταιρείας, μέλος του ΔΣ του Ιατρικού Συλλόγου Έβρου, δημοτικός σύμβουλος Δ. Αλεξανδρούπολης

3. Μιχαηλίδης Σιδέρης: Γεωπόνος, γραμματέας ΤΕ Έβρου

4. Σίσκου Άννα - Μαρία: Λογοθεραπεύτρια, αντιπρόεδρος του Συλλόγου Γυναικών Αλεξανδρούπολης (ΟΓΕ)

5. Τρέλλη Φανή: Συνταξιούχος ΙΚΑ, πρόεδρος Σωματείου Συνταξιούχων ΙΚΑ Ν. Έβρου, μέλος ΔΣ της Ομοσπονδίας ΙΚΑ Ελλάδας, δημοτική σύμβουλος Δ. Αλεξανδρούπολης

6. Χιώνης Γιάννης: Ιδιωτικός υπάλληλος, μέλος του ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Έβρου, γραμματέας του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Αλεξανδρούπολης

ΔΡΑΜΑ

1. Καψιμάνη Ευαγγελία: Ιδιωτική υπάλληλος, άνεργη, μέλος του ΔΣ του Συλλόγου Γυναικών Δράμας

2. Κοτζομπάσης Γιάννης: Εργαζόμενος στην Ιδιωτική Εκπαίδευση, υποψήφιος διδάκτορας του Τμήματος Πολιτικών Επιστημών του ΑΠΘ, μέλος του ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Δράμας, γραμματέας του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Εμποροϋπαλλήλων Ν. Δράμας

3. Μάλλη Μαρία: Εκπαιδευτικός στην Πρωτοβάθμια Εκπαίδευση, μέλος ΔΣ Συλλόγου Εκπαιδευτικών Πρωτοβάθμιας Εκπαίδευσης Δράμας, μέλος Εκτελεστικής Γραμματείας Νομαρχιακού Τμήματος ΑΔΕΔΥ, μέλος ΔΣ του Συλλόγου Γυναικών Δράμας

4. Μήτρου Γιώργος: Αυτοαπασχολούμενος αρχιτέκτονας τοπίου, δημοτικός σύμβουλος Δ. Δράμας

5. Μπατζέλας Σταύρος: Αγρότης, συνταξιούχος

ΚΑΒΑΛΑ

1. Γιαγκίδης Γιάννης: Ιδιωτικός υπάλληλος, μέλος ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Καβάλας, πρόεδρος Σωματείου Εμποροϋπαλλήλων Καβάλας

2. Καραγεώργη Αναστασία: Ιδιωτική υπάλληλος, αντιπρόεδρος Σωματείου Εμποροϋπαλλήλων Καβάλας

3. Κοντογεωργίου Θόδωρος: Αυτοαπασχολούμενος κουρέας, μέλος ΔΣ του Εμπορικού Συλλόγου Καβάλας, μέλος ΔΣ του Σωματείου Κουρέων - Κομμωτών Καβάλας

4. Πηλίτση Χαϊδούλα (Χάρις): Συνταξιούχος ΙΚΑ, δημοτική σύμβουλος Δ. Νέστου

5. Συμεωνίδης Θόδωρος: Αυτοαπασχολούμενος γεωπόνος, περιφερειακός σύμβουλος Ανατολικής Μακεδονίας - Θράκης

6. Χριστοδουλέα Αλεξάνδρα: Θεατρολόγος - ηθοποιός

ΞΑΝΘΗ

1. Βακιρτζής Βαγγέλης: Αυτοαπασχολούμενος κουρέας, μέλος του ΔΣ του Επαγγελματοβιοτεχνικού Επιμελητηρίου Ξάνθης, ιδρυτικό μέλος του xanthirunners

2. Μαχαιρίδου Παρασκευή: Δημόσιος υπάλληλος στην Κοινωνική Πρόνοια της Περιφέρειας Ανατολικής Μακεδονίας - Θράκης, μέλος του ΔΣ της ΟΓΕ

3. Ρόιδου Παναγιώτα: Ιδιωτική υπάλληλος, μέλος ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Ξάνθης, πρόεδρος Ένωσης Ιδιωτικών Υπαλλήλων και Εμποροϋπαλλήλων, γραμματέας Ένωσης Γονέων Ξάνθης, πρόεδρος του ΔΣ του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων του 2ου Δημοτικού Σχολείου Ξάνθης

4. Φωτιάδης Χαράλαμπος: Αυτοαπασχολούμενος φαρμακοποιός, μέλος ΔΣ ΠΕΑΕΑ-ΔΣΕ, μέλος του ΔΣ του Φαρμακευτικού Συλλόγου Ξάνθης και του ΣΥΦΑΞ

5. Χατζόγλου Μουράτ: Εργαζόμενος στον Επισιτισμό, μέλος ΔΣ της Ένωσης Ιδιωτικών Υπαλλήλων και Εμποροϋπαλλήλων Νομού Ξάνθης

 

ΔΥΤΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ:

ΓΡΕΒΕΝΑ

1. Γκουτζηκώστα Κατερίνα: Οικονομολόγος, ιδιωτική υπάλληλος

2. Κλεισιάρης Γιάννης: Εργάτης σε εταιρεία επεξεργασίας ξύλου, μέλος ΔΣ Εργατικού Κέντρου Γρεβενών, πρόεδρος Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Γρεβενών, δημοτικός σύμβουλος Δ. Γρεβενών

3. Κουρμούλης Γιάννης: Διοικητικός υπάλληλος ΑΠΘ, φυσικός, με μεταπτυχιακό στη Ραδιοηλεκτρολογία, μέλος του Γενικού Συμβουλίου της ΑΔΕΔΥ, μέλος ΔΣ Συλλόγου Διοικητικού Προσωπικού ΑΠΘ, μέλος Γραμματείας Θεσσαλονίκης του ΠΑΜΕ

ΚΑΣΤΟΡΙΑ

1. Αθανασιάδης Κώστας: Συνταξιούχος χημικός μηχανικός, δημοτικός σύμβουλος Δ. Άργους Ορεστικού

2. Γραμμένου Γιαννούλα (Αννέτα): Φυσικός, δημοτική σύμβουλος Δ. Άργους Ορεστικού

3. Ζέγα Γεωργία: Γουνεργάτρια, πρόεδρος Σωματείου Γουνεργατών Καστοριάς

4. Κανάτσιος Γιάννης: Τεχνολόγος Εμπορίας και Διαφήμισης, ιδιωτικός υπάλληλος

ΦΛΩΡΙΝΑ

1. Αλεξίου Βαγγέλης: Δασεργάτης, μέλος ΔΣ Σωματείου Δασεργατών Φλώρινας

2. Ελευθεριάδης Κυριάκος: Αυτοαπασχολούμενος αρχιτέκτων μηχανικός - σχεδιαστής, δημοτικός σύμβουλος Δ. Αμυνταίου

3. Στόικου Αφροδίτη: Ιδιωτική υπάλληλος

4. Τορλαχίδου Παναγιώτα (Γιώτα): Πτυχιούχος της Σχολής Διοίκησης Οικονομίας Τεχνολογικής Εκπαίδευσης, πρόεδρος Σωματείου Εμποροϋπαλλήλων και Ιδιωτικών Υπαλλήλων Φλώρινας, μέλος ΔΣ του Συλλόγου Γυναικών Φλώρινας, ΔΣ του Συλλόγου Γονέων του 6ου Νηπιαγωγείου Φλώρινας

ΚΟΖΑΝΗ

1. Αδαμίδου Σοφία: Δημοσιογράφος, συγγραφέας, μέλος ΔΣ του Μορφωτικού Ιδρύματος Ένωσης Συντακτών, μέλος της Εταιρείας Θεατρικών Συγγραφέων

2. Αντάρας Κώστας: Απόφοιτος Ιστορικού - Αρχαιολογικού του ΑΠΘ

3. Κουδούνας Γιώργος: Ιδιωτικός υπάλληλος, απόφοιτος Πληροφορικής, πρόεδρος ΔΣ Συνδικάτου Εμποροϋπαλλήλων και Υπαλλήλων Υπηρεσιών Εορδαίας, πρόεδρος Παραρτήματος Πτολεμαΐδας του ΕΣΥΝ

4. Κουζιάκη Θεοδώρα - Ματίνα (Τίνα): Ψυχολόγος, γραμματέας ΤΕ Κοζάνης

5. Λαμπαδά Χάρις: Επικουρική γιατρός στο Γενικό Νοσοκομείο Κοζάνης, μέλος ΔΣ του Ιατρικού Συλλόγου Κοζάνης

6. Ταταρίδης Πέτρος: Εργαζόμενος ΔΕΗ, ηλεκτροτεχνίτης, πρόεδρος ΔΣ του Σωματείου Εργατοτεχνιτών και Εργαζομένων στην Ενέργεια, μέλος ΔΣ του Σωματείου «Σπάρτακος»

7. Τσίγκα Ευθυμία (Έφη): Αυτοαπασχολούμενη γεωπόνος, μέλος ΔΣ της ΟΓΕ

 

ΘΕΣΣΑΛΙΑ:

ΛΑΡΙΣΑ

1. Αβρανάς Δημήτρης: Οδοντίατρος, δημοτικός σύμβουλος Δ. Ελασσόνας

2. Αρζομανίδης Γιάννης: Ελεύθερος επαγγελματίας, ασχολείται με τη διαφήμιση, το marketing και την Ενέργεια, συνεργαζόμενος

3. Γαβαλά Μαρία: Δικηγόρος

4. Δασκαλάκη Αγγέλα: Υπάλληλος ΚΕΕΛΠΝΟ, πρόεδρος Σωματείου Εμποροϋπαλλήλων Ν. Λάρισας, μέλος ΔΣ Εργατικού Κέντρου Λάρισας, μέλος της Εκτελεστικής Επιτροπής του ΕΚΝΑ

5. Καρυώτη Κυριακή (Κική): Εκπαιδευτικός στην Ιδιωτική Εκπαίδευση, πρόεδρος Ένωσης Συλλόγων Γυναικών Λάρισας, μέλος του ΔΣ της ΟΓΕ

6. Κρίκης Πέτρος: Αυτοαπασχολούμενος, καθηγητής Φυσικής Αγωγής με ειδικότητα στην Πάλη, δημοτικός σύμβουλος Δ. Λάρισας

7. Λαμπρούλης Γιώργος: Νοσοκομειακός γιατρός, πνευμονολόγος, βουλευτής

8. Μαρούδας Ρίζος: Αγρότης, πρόεδρος Ενωτικής Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Νομού Λάρισας, μέλος της Γραμματείας της Πανελλήνιας Επιτροπής Μπλόκων

9. Πάσχου Κατερίνα: Εκπαιδευτικός στην Ιδιωτική Εκπαίδευση, μέλος του ΔΣ Συλλόγου Γυναικών Λάρισας, μέλος του ΔΣ της ΟΓΕ

10. Τσιαπλές Αναστάσιος (Τάσος): Ιδιωτικός υπάλληλος, μέλος ΔΣ Εργατικού Κέντρου Λάρισας, περιφερειακός σύμβουλος Θεσσαλίας, μέλος ΕΓ ΠΑΜΕ

11. Τσικριτσής Αστέριος (Στέλιος): Αγρότης, γραμματέας ΔΣ Ενωτικής Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Νομού Λάρισας, πρόεδρος ΔΣ Αγροτικού Συλλόγου Τυρνάβου, δημοτικός σύμβουλος Τυρνάβου

ΜΑΓΝΗΣΙΑ

1. Ακρίβου Μυρτώ: Εκπαιδευτικός στην Ιδιωτική Εκπαίδευση από την περιοχή του Αλίμου

2. Ρηγάκη Κωνσταντίνα: Εκπαιδευτικός - αναπληρώτρια

3. Ριζόπουλος Αποστόλης: Εκπαιδευτικός, δημοτικός σύμβουλος Δ. Βόλου

4. Ρούση - Κωτή Αγορή (Ρίτσα): Εκπαιδευτικός, μέλος ΔΣ της ΟΓΕ, πρόεδρος Συλλόγου Γυναικών Μαγνησίας

5. Ρούσσας Γιώργος: Συνταξιούχος, πρόεδρος Σωμ. Συνταξιούχων ΙΚΑ Μαγνησίας, αναπληρωτής γραμματέας της Ομοσπονδίας Συνταξιούχων ΙΚΑ Ελλάδας

6. Στεργίου Κώστας: Μεταλλεργάτης, βουλευτής Μαγνησίας, πρόεδρος Σωματείου Μετάλλου «Μήτσος Παπαρήγας», μέλος ΔΣ Εργατικού Κέντρου Βόλου και Ομοσπονδίας Μετάλλου

7. Τζουμάκης Δημήτρης: Ηθοποιός

8. Τσαλούχας Θεόδωρος: Συνταξιούχος δημοτικός υπάλληλος, δημοτικός σύμβουλος Βόλου

ΤΡΙΚΑΛΑ

1. Καΐκης Γιώργος: Εκπαιδευτικός, καθηγητής Φυσικής Αγωγής, δημοτικός σύμβουλος Τρικκαίων

2. Κανταρτζής Αχιλλέας: Δικηγόρος, γραμματέας Κοινοβουλευτικής Ομάδας του ΚΚΕ

3. Καπέτη Γεωργία: Αδιόριστη εκπαιδευτικός, φιλόλογος, μέλος του Σωματείου Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Λειτουργών Θεσσαλίας

4. Λιατίφης Γιώργος: Εργαζόμενος στη ΦΑΓΕ, μηχανολόγος μηχανικός, πρόεδρος Συνδικάτου Γάλακτος -Τροφίμων και Ποτών, μέλος ΔΣ Εργατικού Κέντρου Τρικάλων, αντιπρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων στη ΦΑΓΕ, μέλος της διοίκησης της Ομοσπονδίας, δημοτικός σύμβουλος Τρικκαίων

5. Ντουρλιός Λάμπρος: Αυτοαπασχολούμενος πολιτικός μηχανικός

6. Πετράκη Ειρήνη: Αυτοαπασχολούμενη αρχιτέκτων μηχανικός, πρόεδρος Συλλόγου Γυναικών Τρικάλων, μέλος του ΤΕΕ

ΚΑΡΔΙΤΣΑ

1. Γάζος Έκτορας: Νοσοκομειακός γιατρός, γυναικολόγος, μέλος του ΔΣ Εργαζομένων Νοσοκομείου Καρδίτσας, μέλος ΔΣ Ένωσης Νοσοκομειακών Ιατρών Καρδίτσας, Δημοτικός Σύμβουλος

2. Κούτρα Χαρίκλεια: Ιδιωτική υπάλληλος, μέλος του ΔΣ Σωματείου Εμποροϋπαλλήλων

3. Μπεκιάρη Χριστίνα: Πτυχιούχος Δημόσιας Διοίκησης Παντείου, μέλος Επιτροπής Περιοχής Θεσσαλίας

4. Πολυγένης Αριστοτέλης: Αγρότης, μέλος ΔΣ Ενωτικής Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Καρδίτσας, δημοτικός σύμβουλος Δ. Παλαμά

5. Τέγος Νίκος: Τεχνολόγος πολιτικός μηχανικός

6. Τσιούτρας Γιάννης: Αγρότης, οργανωτικός γραμματέας Ενωτικής Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Καρδίτσας

 

ΗΠΕΙΡΟΣ - ΙΟΝΙΑ ΝΗΣΙΑ:

ΠΡΕΒΕΖΑ

1. Κυρλάς Κωνσταντίνος: Νοσοκομειακός γιατρός, πρώην πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων Νοσοκομείου Πρέβεζας, μέλος ΔΣ Ένωσης Νοσοκομειακών Γιατρών Ηπείρου, ΓΣ ΟΕΝΓΕ, νεοεκλεγείς δημοτικός σύμβουλος Δ. Πρέβεζας

2. Μαλεζά Ζηνοβία: Ιδιωτική υπάλληλος

3. Παπαδημητρίου Ειρήνη: Αυτοαπασχολούμενη γιατρός, μέλος ΔΣ της Επιτροπής Ειρήνης Πρέβεζας, δημοτική σύμβουλος του Δ. Πρέβεζας

4. Πούμπης Γεώργιος: Ιδιωτικός υπάλληλος, πρόεδρος Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων, μέλος ΔΣ Εργατικού Κέντρου Πρέβεζας

 ΙΩΑΝΝΙΝΑ

1. Έξαρχος Νίκος: Οικοδόμος, πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Ιωαννίνων

2. Μπόμπολη Αφροδίτη: Δασκάλα, μέλος του Γραφείου του ΚΣ της ΚΝΕ

3. Νάκος Θανάσης: Οικοδόμος, πρόεδρος Σωματείου Οικοδόμων Ιωαννίνων

4. Παππάς Χαράλαμπος: Νοσοκομειακός γιατρός, νεφρολόγος, γραμματέας Ένωσης Ιατρών Νοσοκομείων Ηπείρου

5. Τασιούλας Τάκης: Αυτοαπασχολούμενος ηλεκτρολόγος, μέλος ΔΣ ΓΣΕΒΕΕ, δημοτικός σύμβουλος Ιωαννιτών, μέλος του ΔΣ της Ομοσπονδίας Ηλεκτρολόγων Ελλάδας

6. Τουλκιαρίδου Χριστίνα: Ιδιωτική υπάλληλος, πρόεδρος Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ιωαννίνων, μέλος της Διοίκησης του Εργατικού Κέντρου Ιωαννίνων

7. Τσουμάνη Όλγα (Όλυ): Δικηγόρος, περιφερειακή σύμβουλος

ΚΕΡΚΥΡΑ

1. Αρμενιάκος Βασίλης: Αγρότης, πρόεδρος Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Κέρκυρας, δημοτικός σύμβουλος στο Δ. Νότιας Κέρκυρας

2. Μπαλού Αλεξάνδρα: Συνταξιούχος τραπεζοϋπάλληλος, περιφερειακή σύμβουλος Ιονίων Νήσων

3. Πελάης Σταμάτης: Ξενοδοχοϋπάλληλος, συνεργαζόμενος, πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Κέρκυρας, πρόεδρος Συνδέσμου Ξενοδοχοϋπαλλήλων Κέρκυρας, μέλος της διοίκησης της ΓΣΕΕ

4. Σαϊτά Μαριλένα: Ιδιωτική εκπαιδευτικός, μαθηματικός, γραμματέας Τομεακού Συμβουλίου Κέρκυρας της ΚΝΕ

5. Χαραλάμπους Μυρσίνη: Ξενοδοχοϋπάλληλος, αρχαιολόγος

ΛΕΥΚΑΔΑ

1. Βεργίνης Χρήστος: Νοσηλευτής στο Νοσοκομείο Λευκάδας, πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων Γενικού Νοσοκομείου

2. Βεροιώτης Αλέξανδρος (Αλέκος): Ελαιοχρωματιστής, πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Λευκάδας - Βόνιτσας

3. Πλα Καρύδη Δανάη: Ηλεκτρολόγος μηχανικός και μηχανικός υπολογιστών, εργαζόμενη στο ερευνητικό κέντρο «Αθηνά», γραμματέας Σωματείου Εργαζομένων Ερευνητικού Κέντρου «Αθηνά»

 ΑΡΤΑ

1. Αλιφτήρας Γιώργος: Οικοδόμος, πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Άρτας

2. Αναγνώστου - Τσούτσης Γρηγόρης: Ιστορικός Τέχνης, οργανωτικός γραμματέας ΕΕΔΥΕ

3. Ζορμπά - Ζιώβα Φρειδερίκη (Ρίτα): Αυτοαπασχολούμενη φαρμακοποιός, αντιπρόεδρος Φαρμακευτικού Συλλόγου Άρτας, αντιπρόσωπος Πανελλήνιου Φαρμακευτικού Συλλόγου

4. Πανοδήμου Λαμπρινή: Αγρότισσα

5. Σπανός Γιώργος: Αυτοαπασχολούμενος γιατρός

 ΘΕΣΠΡΩΤΙΑ

1. Γκίκας Σωτήρης: Οικοδόμος, πρόεδρος Συνδικάτου Οικοδόμων Θεσπρωτίας

2. Μπρέστας Νικόλαος - Ορέστης: Αυτοαπασχολούμενος φαρμακοποιός

3. Ρεπάνη - Ρέγκα Νικολέτα: Δασκάλα

4. Τσουρά Μαρία: Ιδιωτική υπάλληλος, μέλος ΔΣ Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Θεσπρωτίας

 

ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΣΤΕΡΕΑ - ΕΥΒΟΙΑ:

 ΕΥΒΟΙΑ

1. Αυλωνίτη Δήμητρα (Τάνια): Καθηγήτρια Αγγλικών

2. Γεωργαντζής Βαγγέλης: Ρετσινάς, πρόεδρος Ρετσινάδων Εύβοιας

3. Μαρίνος Γιώργος: Μέλος του ΠΓ της ΚΕ του ΚΚΕ

4. Νικολάου Γιώργος: Βιομηχανικός εργάτης, πρόεδρος Επιχειρησιακού Σωματείου «Eurodrip»

5. Ντούρου Ιωάννα (Σοφία): Συνταξιούχος εκπαιδευτικός, περιφερειακή σύμβουλος

6. Παπασωτηρίου Βασίλης: Μηχανολόγος μηχανικός

7. Τζαβάρας Γιάννης: Βιομηχανικός εργάτης, πρόεδρος Συνδικάτου Τροφίμων - Ποτών Εύβοιας - Βοιωτίας

8. Τσιβίκα Γρανέτα: Αυτοαπασχολούμενη γιατρός, μέλος του ΔΣ του Ιατρικού Συλλόγου Χαλκίδας

ΦΘΙΩΤΙΔΑ

1. Αλεξόπουλος Αλέξης: Οικοδόμος, πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Λαμίας

2. Αναγνωστοπούλου Παναγιώτα (Γιώτα): Εκπαιδευτικός, πρόεδρος Ομάδας Γυναικών Λαμίας ΟΓΕ

3. Αντωνιάδης Βασίλης: Νοσοκομειακός γιατρός, μέλος ΔΣ της Ένωσης Νοσοκομειακών Γιατρών Λαμίας και του Ιατρικού Συλλόγου Λαμίας

4. Γεροκούδη Δήμητρα: Μεταφράστρια

5. Μπασδέκης Κώστας: Γεωπόνος

6. Μπαφούτσου Αντριάνα: Φιλόλογος

7. Πολίτης Παναγιώτης: Βιομηχανικός εργάτης, πρόεδρος Συνδικάτου Μετάλλου Φθιώτιδας, γραμματέας Σωματείου ΛΑΡΚΟ

ΒΟΙΩΤΙΑ

1. Κουτσούμπας Δημήτρης: Γενικός Γραμματέας της Κεντρικής Επιτροπής

2. Αρκουμάνης Πέτρος: Αυτοαπασχολούμενος γιατρός, δημοτικός σύμβουλος Λιβαδειάς

3. Δανασή - Διαμαντάρη Μαρία: Αυτοαπασχολούμενη φαρμακοποιός

4. Τάτση Αναστασία (Νατάσα): Ιδιωτική υπάλληλος, πρόεδρος Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων

5. Τουλουμάκος Αντώνης: Δικηγόρος, δημοτικός σύμβουλος Δ. Θήβας

ΦΩΚΙΔΑ

1. Καραχασάνη Αρχοντία (Άντα): Ιδιωτική υπάλληλος, μέλος ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Ναυπάκτου - Δωρίδος

2. Παναγής Γιώργος: Ιδιωτικός υπάλληλος

3. Τσελές Δρόσος: Μηχανικός περιβάλλοντος

ΕΥΡΥΤΑΝΙΑ

1. Γιαννούλης Γιάννης: Οικοδόμος

2. Παπαροϊδάμης Βασίλης: Τραπεζοϋπάλληλος, δημοτικός σύμβουλος Δ. Καρπενησίου

3. Σταμούλη Ελπίδα: Εκπαιδευτικός

 

ΔΥΤΙΚΗ ΕΛΛΑΔΑ:

 ΑΧΑΪΑ

1. Αγγελόπουλος Δημήτρης: Οικοδόμος, γραμματέας Εργατικού Κέντρου Πάτρας, πρόεδρος Σωματείου Οικοδόμων

2. Ασπρούλιας Βασίλης: Νομικός

3. Γκέστα Ειρήνη:  Συμβολαιογράφος, δημοτική σύμβουλος Πατρέων

4. Ζαμπάτη Αλεξάνδρα (Αλέκα): Αγρότισσα, αντιπρόεδρος Αγροτικού Συλλόγου Αιγίου

5. Ζαρνάβαλου Σταυρούλα: Νηπιαγωγός, υπεύθυνη Παιδικού Χορευτικού Τμήματος Δήμου Πατρέων

6. Καραθανασόπουλος Νίκος: Οικονομολόγος, κοινοβουλευτικός εκπρόσωπος του ΚΚΕ

7. Κωνσταντοπούλου Βασιλική (Βάσια): Ιδιωτική υπάλληλος

8. Μάζης Ανδρέας: Νοσοκομειακός γιατρός, χειρούργος, συνεργαζόμενος

9. Παρίσης Σωτήρης: Ιδιωτικός Υπάλληλος, οργανωτικός γραμματέας Εργατικού Κέντρου Πάτρας

10. Σκιαδάς Παναγιώτης (Τάκης): Συνταξιούχος ΟΤΑ, δημοτικός σύμβουλος Ερυμάνθου

11. Συμεωνίδης Γρηγόρης: Αντισμήναγος ιπτάμενος Πολεμικής Αεροπορίας ε.α., συνεργαζόμενος, μέλος Γραμματείας ΕΕΔΥΕ Πάτρας και Δυτικής Αχαΐας

12. Τζαμαλούκα Παναγιώτα (Τέτη): Δικηγόρος

ΑΙΤΩΛΟΑΚΑΡΝΑΝΙΑ

1. Δήμας Δημήτρης: Ιδιωτικός υπάλληλος, πρόεδρος Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Αγρινίου, γραμματέας Εργατικού Κέντρου Αγρινίου

2. Καζαρίδη - Πατούλα Σοφία: Συνταξιούχος, γραμματέας Σωματείου Εργαζομένων Ιματισμού Αγρινίου

3. Κατσιγιάννης Μιχάλης: Οικοδόμος, πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Αγρινίου

4. Κοτοπούλης Σπύρος: Αγρότης, πρόεδρος Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Αιτωλοακαρνανίας, περιφερειακός σύμβουλος Δυτικής Ελλάδας

5. Κουτρούμπα Αθηνά: Φυσικός, ιδιωτική εκπαιδευτικός, πρόεδρος σωματείου Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Λειτουργών Νομού Αιτωλοακαρνανίας

6. Κωνσταντακοπούλου Ειρήνη: Συνταξιούχος εκπαιδευτικός

7. Λαμπροκωστοπούλου Αλεξάνδρα: Αυτοαπασχολούμενη έμπορος, γραμματέας ΤΕ Αιτωλοακαρνανίας

8. Μωραΐτης Νίκος: Βουλευτής, μέλος ΔΣ της Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Αιτωλοακαρνανίας

9. Παπαναστάσης Νίκος: Αντισυνταγματάρχης ε.α., μέλος του Εθνικού Συμβουλίου της ΕΕΔΥΕ

ΗΛΕΙΑ

1. Αθανασόπουλος Τρύφων: Καθηγητής Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης, πρόεδρος ΕΛΜΕ Ηλείας

2. Γιάνναρος Χρήστος: Μηχανικός, αυτοαπασχολούμενος, μέλος ΔΣ του Εμπορικού Επιμελητηρίου Ηλείας, δημοτικός σύμβουλος Πύργου

3. Γιαννόπουλος Χρήστος: Αγρότης, πρόεδρος Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Ηλείας, δημοτικός σύμβουλος Δ. Ζαχάρως

4. Καραπάνος Γιώργος: Συνταξιούχος αυτοαπασχολούμενος, επικεφαλής Γραμματείας Ηλείας της ΕΕΔΥΕ

5. Ξενοστάθη Αθανασία (Σία): Συνταξιούχος ΕΛΤΑ, πρόεδρος Ομάδας Γυναικών Πύργου της ΟΓΕ

6. Παναγιωτάρα Αναστασία (Νατάσα): Εμποροϋπάλληλος, πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Αμαλιάδας

7. Τσάση Ζωίτσα (Ζωή): Ξενοδοχοϋπάλληλος, πρόεδρος Σωματείου Ξενοδοχοϋπαλλήλων Κάστρου - Κυλλήνης, αντιπρόεδρος Εργατικού Κέντρου Αμαλιάδας

ΖΑΚΥΝΘΟΣ

1. Βρυώνης Αντώνης: Τεχνολόγος ηλεκτρολόγος μηχανολόγος, αντιπρόεδρος Σωματείου Πτυχιούχων Μηχανικών ΤΕΙ Ζακύνθου

2. Καλογερία Μαίρη: Δικηγόρος

3. Κωνσταντίνου Γιώργος: Τραπεζοϋπάλληλος, πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Ζακύνθου

 ΚΕΦΑΛΟΝΙΑ - ΙΘΑΚΗ

1. Αλιβιζάτος Διονύσης: Συνταξιούχος, ναυτεργάτης, γραμματέας ΤΕ Κεφαλονιάς - Ιθάκης

2. Μαντζουράτος Δημήτρης: Εκπαιδευτικός, πρόεδρος ΕΛΜΕ Κεφαλονιάς - Ιθάκης

3. Ποταμιάνου Σοφία: Εκπαιδευτικός, γεν. γραμματέας ΕΛΜΕ Κεφαλονιάς - Ιθάκης

 

ΠΕΛΟΠΟΝΝΗΣΟΣ:

ΜΕΣΣΗΝΙΑ

1. Καντζιλιέρη Χριστίνα – Ελευθερία: Αυτοαπασχολούμενη κτηνίατρος, δημοτική σύμβουλος Δ. Καλαμάτας

2. Κουτουμάνος Νίκος: Τεχνολόγος γεωπόνος, γραμματέας Επιτροπής Περιοχής Πελοποννήσου

3. Κουφαλάκου Εύα: Τελειόφοιτη Ιατρικών Εργαστηρίων και εργαζόμενη στον επισιτισμό, γραμματέας Τομεακού Συμβουλίου Μεσσηνίας της ΚΝΕ

4. Λαμπρόπουλος Βαγγέλης: Εμποροϋπάλληλος, πρόεδρος Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Μεσσηνίας, μέλος του ΔΣ του ΕΚ Καλαμάτας

5. Νικολόπουλος Σπύρος: Αγρότης, γραμματέας του Αγροτοκτηνοτροφικού Συλλόγου Μεσσήνης, αντιπρόεδρος της Ομοσπονδίας Αγροτικών Συλλόγων Πελοποννήσου

6. Σμυρνής Αργύρης: Πλοίαρχος Λιμενικού Σώματος ε.α.

7. Χρηστέα Στέλλα: Μεταλλειολόγος μηχανικός του ΕΜΠ, ιδιοκτήτρια συνεργείου αυτοκινήτων

ΛΑΚΩΝΙΑ

1. Αναστασάκος Δημήτρης: Αυτοαπασχολούμενος ξυλουργός, μέλος ΔΣ του Πολιτιστικού Συλλόγου Μαυροβουνίου, τοπικός σύμβουλος Γυθείου

2. Αρφάνης Δημήτρης: Λογιστής, ιδιωτικός υπάλληλος, μέλος ΔΣ του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Λακωνίας

3. Λιονής Γρηγόρης: Μηχανολόγος μηχανικός, μέλος της ΚΕ

4. Σεργιάδη Ζωή: Έμπορος

5. Φωτάκου Ελένη (Λένα): Αυτοαπασχολούμενη δικηγόρος, μέλος ΔΣ Συλλόγου Γυναικών Σπάρτης

ΑΡΚΑΔΙΑ

1. Διαμαντάκος Ηλίας: Αυτοαπασχολούμενος φωτογράφος

2. Μπουρσιάνης Ιωάννης: Συμβασιούχος ΔΕΗ, μελισσοκόμος, πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων στην Ενέργεια Νομών Πελοποννήσου

3. Πανούση Παναγιώτα: Μηχανολόγος μηχανικός, μέλος ΔΣ Εργατικού Κέντρου Αρκαδίας, πρόεδρος Σωματείου Εργαζομένων σε Εμπορικές Επιχειρήσεις, Υπηρεσίες Καταστήματα και ΑΕ Νομού Αρκαδίας

4. Ρουσάλης Ιωάννης: Αυτοαπασχολούμενος υδραυλικός - ηλεκτρολόγος

5. Φράγκου Σταυρούλα: Αυτοαπασχολούμενη στην εστίαση

ΑΡΓΟΛΙΔΑ

1. Αγγέλου Αναστάσιος (Τάσος): Εργάτης (οδηγός στο «Γάλα του ΜΟΡΙΑ»), μέλος ΔΣ του Συνδικάτου Γάλακτος - Τροφίμων - Ποτών Αργολίδας

2. Αντωνίου Αναστάσιος (Τάσος): Γραφίστας

3. Γκόνης Κώστας: Συνταξιούχος πολιτικός μηχανικός, μέλος του Πειθαρχικού Συμβουλίου Περιφερειακού Τμήματος ΤΕΕ Πελοποννήσου

4. Καλαϊτζή Μαριάνθη (Μάρω): Εμποροϋπάλληλος, γραμματέας Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Αργολίδας

5. Μπαβελή Ναυσικά: Αγρότισσα, μέλος ΔΣ της ΟΓΕ, μέλος του προεδρείου Ομάδας Γυναικών Άργους

 ΚΟΡΙΝΘΙΑ

1. Αλωνιστιώτης Παναγιώτης (Τάκης): Συνταξιούχος βιομηχανικός εργάτης, πρόεδρος Σωματείου Συνταξιούχων ΙΚΑ Ν. Κορινθίας

2. Καζακοπούλου Ανθίππη: Αυτοαπασχολούμενη λογίστρια, συνεργαζόμενη, μέλος ΔΣ Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων 1ου Δημοτικού Σχολείου Κορίνθου

3. Κελλάρης Γιάννης: Εργαζόμενος ΔΕΥΑ Σικυωνίων, πρόεδρος Σωματείου εργαζομένων ΔΕΥΑ Σικυωνίων, μέλος ΔΣ Πανελλήνιας Ομοσπονδίας Εργαζομένων ΔΕΥΑ

4. Λάμπας Γιώργος: Ιδιωτικός Υπάλληλος

5. Μπόσνος Κώστας: Ξενοδοχοϋπάλληλος, μέλος ΔΣ του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ν. Κορινθίας

6. Τζέκου Παρασκευή (Βιβή): Προγραμματίστρια ηλεκτρονικών υπολογιστών

 

ΚΡΗΤΗ:

ΗΡΑΚΛΕΙΟ

1. Αναστασάκη Μαρία: Ψυχίατρος

2. Ανδρουλάκη Κρυσταλένια (Λίνα): Διδακτορική φοιτήτρια, υπάλληλος βιομηχανίας, μέλος ΔΣ του Σωματείου Εργαζομένων στην Έρευνα Ν. Ηρακλείου

3. Γωνιανάκης Γιάννης: Οικοδόμος, πρόεδρος Συνδικάτου Οικοδόμων, μέλος ΔΣ Ομοσπονδίας Οικοδόμων Ελλάδας, μέλος ΔΣ Εργατικού Κέντρου Ηρακλείου

4. Καρκαβάτσος Μανώλης: Αγρότης και αυτοαπασχολούμενος, πρόεδρος Αγροτικού Συλλόγου Αστερουσιών, δημοτικός σύμβουλος Δ. Αρχανών - Αστερουσίων

5. Κοκοσάλη - Σαλούστρου Μαρία: Αρχαιολόγος, ιδιωτική υπάλληλος, δημοτική σύμβουλος Δ. Ηρακλείου, μέλος ΔΣ Παραρτήματος Κρήτης Συλλόγου Εκτάκτων Αρχαιολόγων

6. Πατεράκης Νίκος: Αυτοαπασχολούμενος γιατρός, πνευμονολόγος, πρόεδρος Επιτροπής Ειρήνης Ηρακλείου

7. Ποθητού Γιάννα: Ιδιωτική υπάλληλος

8. Σαλούστρος Δημόκριτος: Ιδιωτικός υπάλληλος, πρόεδρος Ένωσης Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ηρακλείου, μέλος ΔΣ Εργατικού Κέντρου Ηρακλείου

9. Σκεπάρνης Γιώργος: Ηλεκτρονικός, αντιπρόεδρος Ένωσης Γονέων Δ. Ηρακλείου

10. Συντυχάκης Μανώλης: Κοινωνιολόγος, βουλευτής Ηρακλείου

11. Σφακιανάκης Μιχάλης: Δικηγόρος

ΧΑΝΙΑ

1. Γαυγιωτάκη Μαρία

2. Κλωνιζάκης Μιλτιάδης: Πολιτικός μηχανικός, συνεργαζόμενος, μέλος της Κεντρικής Αντιπροσωπείας του ΤΕΕ, πρόεδρος Συλλόγου Γονέων 9ου Δημοτικού Σχολείου Χανίων

3. Μαρινάκης Αλέξανδρος (Αλέκος): Πολιτικός επιστήμονας, περιφερειακός σύμβουλος Κρήτης

4. Νικολοπούλου Κατερίνα: Εκπαιδευτικός στην ιδιωτική εκπαίδευση, πρόεδρος Συλλόγου Γυναικών Χανίων, μέλος ΔΣ Σωματείου Ιδιωτικών Εκπαιδευτικών Χανίων

5. Ντουνιαδάκης Γιάννης: Υποναύαρχος Πολεμικού Ναυτικού ε.α.

6. Ρηγανάκος Φώτης: Ιδιωτικός υπάλληλος, πρόεδρος Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Χανίων, μέλος ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Χανίων, μέλος της Ένωσης Γονέων Χανίων

ΡΕΘΥΜΝΟ

1. Δακανάλη Ιωάννα: Αυτοαπασχολούμενη γιατρός, παιδίατρος

2. Δραμητινού Ελένη: Δημοτική υπάλληλος, συνταξιούχος, μέλος ΔΣ του Συλλόγου Γυναικών Ρεθύμνου

3. Μανουσογιάννης Μανούσος: Ιδιωτικός υπάλληλος, δημοτικός σύμβουλος Δ. Ρεθύμνου, μέλος του ΔΣ του Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ρεθύμνου

4. Ρούλιος Αντώνης: Πολιτικός μηχανικός ΤΕ, δημοτικός σύμβουλος Δ. Ανωγείων

ΛΑΣΙΘΙ

1. Αβδή Ελένη: Εργαζόμενη στον Επισιτισμό, πρόεδρος Επιτροπής Ειρήνης Λασιθίου

2. Δαλαβέρου - Καρύδη Ειρήνη (Ρένα): Τραπεζοϋπάλληλος, δημοτική σύμβουλος Δ. Οροπεδίου

3. Σπηλιαρώτης Γιώργος: Τελωνειακός

4. Συμεωνίδης Σίμος: Αυτοαπασχολούμενος λογιστής, δημοτικός σύμβουλος Δ. Σητείας

 

ΒΟΡΕΙΟ ΑΙΓΑΙΟ:

ΣΑΜΟΣ

1.Βρυνιώτη Βασιλική: Ιδιωτική υπάλληλος, πρόεδρος Εργατικού Κέντρου Σάμου

2. Καρούτσος Φανούριος: Οικοδόμος, πρόεδρος Συνδικάτου Οικοδόμων Ικαρίας

3. Πέρρος Γεώργιος: Ιδιωτικός υπάλληλος, μέλος της ΕΓ του ΠΑΜΕ, μέλος της ΕΕ της ΓΣΕΕ

ΛΕΣΒΟΣ

1. Ζαφειρίου Ιωάννης: Ιδιωτικός υπάλληλος, άνεργος, μέλος ΔΣ του Παλλεσβιακού Εργατικού Κέντρου

2. Κακναβάτου Ζηνοβία (Ζήνα): Γιατρός ΠΕΔΥ στο Αγροτικό Ιατρείο Μόριας, μέλος ΔΣ του Νομαρχιακού Τμήματος Λέσβου της ΑΔΕΔΥ

3. Κλιομιδιώτης Θεμιστοκλής (Θέμης): Αγρότης - μισθωτός σε κτηνοτροφική μονάδα. μέλος ΔΣ του Εκπολιτιστικού - Μορφωτικού - Αθλητικού Συλλόγου «Ταξιάρχης», δημοτικός σύμβουλος στη Δυτική Λέσβο

4. Κομνηνάκα Μαρία: Δικηγόρος

5. Πλάντζος Σπύρος: Αδιόριστος εκπαιδευτικός μουσικός

ΧΙΟΣ

1. Αμπαζής Γεώργιος: Συνταξιούχος δάσκαλος, περιφερειακός σύμβουλος

2. Διακορώνα Μαρία - Αναστασία (Νατάσα): Συνταξιούχος αεροσυνοδός, πρόεδρος Συλλόγου Γυναικών Χίου

3. Μιχαλάκης Αριστείδης (Άρης): Μαθηματικός, ιδιωτικός υπάλληλος, πρόεδρος Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Χίου

4. Παληού Χριστίνα - Ειρήνη: Εκπαιδευτικός στη Δημόσια Εκπαίδευση, μέλος ΔΣ του Συλλόγου Δασκάλων Χίου

 

ΝΟΤΙΟ ΑΙΓΑΙΟ:

ΚΥΚΛΑΔΕΣ

1. Καϊλής Νικόλαος: Δασοπόνος, μέλος ΔΣ του Εργατικού Κέντρου Σύρου, δημοτικός σύμβουλος Δ. Σύρου

2. Πρωτόπαπα Φρατζέσκα: Φυσικός

3. Ρεμούνδου Αικατερίνη: Αυτοαπασχολούμενη στον επισιτισμό

4. Σοφικίτης Μιχάλης: Ταξίαρχος Πεζικού ε.α.

5. Τσατσά Μαρία: Μαθηματικός, αυτοαπασχολούμενη σε ενοικιαζόμενα, μέλος Εξελεγκτικής Επιτροπής ΟΓΕ

6. Χαραλαμπάκος Ορέστης: Μηχανικός πληροφορικής, υπάλληλος προγραμματιστής, μέλος ΔΣ Ένωσης Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ηρακλείου

ΔΩΔΕΚΑΝΗΣΑ

1. Γουρλά Δέσποινα: Λογοθεραπεύτρια

2. Κουντούρη Θεανώ: Φιλόλογος, άνεργη, μέλος ΔΣ Σωματείου Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ρόδου, μέλος της Ομάδας Γυναικών Ρόδου

3. Κριαράς Στυλιανός: Εκπαιδευτικός Δημ. Εκπαίδευσης, μαθηματικός, πρόεδρος Β΄ ΕΛΜΕ Δωδεκανήσου

4. Μακρή Κυριακή (Κική): Ξενοδοχοϋπάλληλος, αντιπρόεδρος του Εργατικού Κέντρου Βορείου Συγκροτήματος Δωδεκανήσων, δημοτική σύμβουλος Δ. Κω

5. Παπακωνσταντίνου Κλεόβουλος: Τοπογράφος μηχανικός, μέλος αντιπροσωπείας ΤΕΕ Τμήματος Δωδεκανήσου, μέλος του Εθνικού Συμβουλίου ΕΕΔΥΕ, μέλος Γραμματείας Ροδιακής Επιτροπής Ειρήνης

6. Πότσος Καλετός (Τάκης): Ιδιωτικός υπάλληλος (οδηγός - πωλητής), μέλος ΔΣ Ιδιωτικών Υπαλλήλων Ρόδου, δημοτικός σύμβουλος Δ. Ρόδου

7. Φραζής Νικόλαος - Νεκτάριος: Αγρότης, μέλος της Γραμματείας της Επιτροπής Κατοίκων Νότιας Ρόδου, μέλος της Συντονιστικής Επιτροπής Αγροτών Νότιας Ρόδου

σχετικά άρθρα

«Ικέτιδες του χθες, του σήμερα ικέτες»: Στο youtube η βραβευμένη ταινία του 2ου Γυμνασίου Ηλιούπολης
«Ικέτιδες του χθες, του σήμερα ικέτες»: Στο youtube η βραβευμένη ταινία του 2ου Γυμνασίου Ηλιούπολης
Γράφει η Τζένη Σιούτη, εκπαιδευτικός, υπεύθυνη πολιτιστικής ομάδας, 2ου Γυμνασίου Ηλιούπολης
«Ικέτιδες του χθες, του σήμερα ικέτες»: Στο youtube η βραβευμένη ταινία του 2ου Γυμνασίου Ηλιούπολης